HKAK 60 YAŞINDA
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret55139

Anasayfa

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu teklifi üzerine 2016-17 yılı anma programları içerisinde, Azerbaycan ve Kazakistan'ın katkılarıyla UNESCO desteğiyle ölümünün 50. Yıldönümünde kurumumuz kurucu başkanı Ord. Prof. M. Fuad KÖPRÜLÜ için 10 Aralık Cumartesi günü Türk Tarih Kurumu salonunda anma paneli düzenlendi. Panelin modaretörlüğünü Prof. Dr. Saim SAKAOĞLU yaparken, Akademisyen Fuad KÖPRÜLÜ'nün farklı yönlerini anlatan konuşmacılar, Nail TAN, Prof.Dr. İsmet ÇETİN ve Doç.Dr. Mehmet Ali ÇAKMAK oldu. Panel öncesi Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı İrfan ÜNVER NASRATTINOĞLU, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik TURAN ve UNESCO Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Öcal OĞUZ'da açış konuşmaları yaptılar.
22.12.2015
Prag'dan, ulusal bir görevi ifa etmiş olmanın sevinci ve mutluluğu içinde döndüğümüz gün, ülkemiz büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür. Gafil bir grup askerin, darbe girişimleri, yine kahraman TSK ve Emniyet güçlerimiz tarafından önlenmiştir. Halkımızın ve devletimizi yöneten zevatın dik duruşları, felaketin engellenmesinde büyük rol oynamıştır. Yüce Yaradanın memleketimize ve milletimize, böylesine acıları bir daha yaşatmamısını dileriz.
20.07.2016
Kurumumuzun, Türkiye içinde ve dışında düzenlediği, uluslararası düzeydeki sempozyumlar dizisi, bu kez Orta Avrupa’nın en önemli başkentlerinden olan Prag’da devam etmiştir.. Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu’nun 67. Uluslararası bilimsel etkinliği, The Institute for Near Eastern and African Studies Faculty of Arts, Charles University in Prague (Charles Üniversitesi Sanat Fakültesi Yakın Doğu ve Afrika Araştırmaları Enstitüsü) ile birlikte, “Uluslararası Türkiye-Çekya İlişkileri Sempozyumu” ana başlığı altında, 10-14 Temmuz 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.
30.01.2016
 4 


YAYINLAR

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 23° 12°