HKAK 60 YAŞINDA
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret55139

Anasayfa

Makedonya Cumhuriyeti’nde yaşayan Türkler’in ilk ve resmi festivali kısaca HID-BAH-ŞEN-FEST olarak tanımlanan, “Hıdırellez Bahar Şenlikleri Festivali”dir. XXV. Uluslararası Çalıklı Hıdırellez Bahar Şenlikleri Festivali programı çerçevesinde 06-10 Mayıs 2016 tarihlerinde, Avrupa ve Balkanlarda tek Türkçe eğitim veren Uluslararası Vizyon Üniversitesi ile birlikte XXI. Uluslararası Türk Kültürü Sempozyumu ve “Uluslararası Karma Türk Sanatları Sergisi” gerçekleştirildi. Makedonya Cumhuriyet’nin Başkenti Üsküp’te gerçekleştirilen sempozyum ve sergiye “Türk Kültürü ve Balkan Türk Kültürü”konulu bildiriler ile, Akademisyenler, sanatçılar, uzman ve araştırmacılar katıldı.
21.01.2016
19 Aralık Cumartesi günü saat 13:00'te Türk Tarih Kurumu Konferans salonunda, TTK Başkanı Prof.Dr. Refik TURAN ve Kültür Bakanlığı eski genel müdürleri, Akademisyenler ve çok sayıda davetlinin katılımı ile ödüller sahiplerine takdim edildi. ÖDÜL SAHİPLERİ: İSMAİL IŞIK, Prof.Dr. Nevin GÜNGÖR ERGAN, Prof.Dr. H. Dilek BATİSLAM, Prof.Dr. Mehmet KIRBIYIK, Nevin BALTA, Prof.Dr. Işıl ALTUN, Prof.Dr. Zeynep ERDOĞAN, M. Sabri KOZ, Doç.Dr. Meral OZAN
02.12.2015
Kurumumuz, 10-14 Haziran 2015 tarihinde Avrupa'nın saygın üniversitelerinden birisi olan Bükreş Üniversitesinin Türkoloji Bölüm Başkanlığı ile birlikte 3.Uluslararası Romanya'da Türk Kültürünün İzleri Sempozyumu ve Karma Türk Sanatları Sergisi'ni gerçekleştirdi...Açılışını TC Bükreş Büyükelçisi Sn. Koray ERTAŞ'ın yaptığı sempozyum da, Türkiye, Romanya ve Azerbaycan'dan katılan bilim insanları 45 bildiri sundu. Ayrıca 13 Akademisyen eserleri sergilediler. Katılımcılar, Victoria meydanında bulunan Atatürk anıtına çıçek, Türk Şehitliğine de çelenk bırakıp saygı duruşunda bulundu...Gerçekleşen kültür gezisinde ise açık hava Köy Müzesi, Parlamento Sarayı ve Sanat Müzelerini de görme imkanı buldular. Ayrıca bir heyette Mecidiye ve Köstence'deki Türk-İslam eserlerini gezdi ve temaslarda bulundu.
23.03.2015
 5 


YAYINLAR

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 23° 12°