HKAK 60 YAŞINDA
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret55139

Anasayfa

Kurumumuz Genel Başkanı Nasrsttınoğlu, Romanya'da 10-15 Şubat tarihleri arasında bir dizi temasta bulundu. TC Bükreş Büyükelçimiz Sn. Koray ERTAŞ, Yunus Emre Enstitüsü Bükreş Müdürü Sn. Tuna BALKAN, Romanya Türk Demokratlar Birliği, Bükreş Üniversitesi Türkoloji Bölümü ve Türkologlar ile görüşmeler dışında sanatçımız Yıldız İBRAM'ın Bükreş Köy müzesindeki sergisini de ziyaret etti.
21.02.2015
Hollanda'ya Türk İşgücü Göçünün 50. Yılında, "Türkiye-Hollanda İlişkileri Sempozyumu" 23-27 Haziran 2014 tarihleri arasında Kurumumuz ile Hollanda Türkevi Araştırmalar Merkezi işbirliğinde Amsterdam'da VRIJE Üniversitesi salonlarında gerçekleşti... Türkiye, Hollanda, Azerbaycan, Almanya ve Ukrayna'lı Akademisyenlerin katılımı ile gerçekleşen sempozyumda 50 bildiri sunuldu... Sempozyum Üyeleri çalışmaların dışında, Utrecht, Rotherdam, Denhaag(Lahey) şehirlerini de gezme ve Hollanda Kültürü nü tanıma imkanı buldular...Sempozyum açılışında Ev sahipliğini üstlenen Türkevi Araştırmalar Merkezi Başkanı Dr. Veyis GÜNGÖR, Kurumumuz Başkanı Nasrattınoğlu, Rotherdam Başkonsolosu Togan ORAL, Büyükelçilik Din Müşaviri Prof. Dr. Mustafa ÜNVER birer konuşma yaptılar. İlişkilerin 400. yılı nedeniyle hazırlanan "Lale Kardeşliği" belgeseli katılımcılara sunuldu.
28.02.2014
Kurumumuz Genel Başkanı NASRATTINOĞLU, 2013 Eylül ayında Moldova'da Cumharbaşkanının elinden aldığı "Üstün Hizmet Madalyası" ile 2013 18 Aralık günü Cumharbaşkanımız Sn. Abdullah GÜL'ün Moldova Cumhurbaşkanı onuruna düzenledikleri resepsiyonda Cumhurbaşkanımız tarafından misafir Cumhurbaşkanına takdim edildi. Kurum Yönetim Kurulu olarak böyle bir onuru yaşadığımız için mutluyuz.
17.01.2014
 6 


YAYINLAR

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 23° 12°