HKAK 60 YAŞINDA
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret55139

Anasayfa

Romanya'nın Ankara Büyükelçisi ekselans Onefrei evsahipliğinde düzenlenen Romanya'dan Türk Demokrat Birliği üyesi akademisyenler ve Romanyalı akademisyenlerin de katıldıkları "M. Eminescu-Yunus Emre" konulu panelde ölümün 125. yılında milli şair M. Eminescu'yu anlattı. Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı panelde Eminescu-Yunus Emre hayatları ve şiirleri paylaşıldı. Ünlü şairimiz Cemal SAFİ'de Romanya ve Eminescu için yazdığı şiirlerini okudu...
26.01.2014
Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı İrfan Ünver Nasrattınoğlu, geçtiğimiz günlerde Moldova İlimler Akademisinin konuğu olarak Kişinev’e gitti. Burada, Akademi tarafından düzenlenen Eminescu konferansına katılarak bir konuşma yapan Nasrattınoğlu’na, 10 Eylül 2013 tarihinde, Cumhurbaşkanlığı makamında düzenlenen törenle, Cumhurbaşkanı Nicolae Timofti tarafından Moldova’nın en büyük nişanı kabul edilen Eminescu madalyası verildi. Madalya töreninde Cumhurbaşkanı Timofti, Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili son derece olumlu sözler söyledi ve Türkiye-Moldova ilişkilerine katkısından dolayı Nasrattınoğlu’na teşekkür etti.
30.10.2013
Türkiye-Macaristan Dostluk Antlaşmasının 90. yıldönümünde Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu ve Merkezi Budapeşte'de bulunan Macar-Türk Dostluk Derneği eşbaşkanlığında 20-24 Haziran 2013 tarihlerinde Budapeşte'de "Türk-Macar ilişkileri Sempozyumu ve Güzel Sanatlar Sergisi" düzenlendi...3 salon 9 oturum la gerçekleşen sempozyum'a Türkiye, Macaristan, Azerbaycan, Ukrayna ve KKTC'den 62 Bilimadamı katıldı. Sempozyum açılış töreninde eşbaşkanlar Nasrattınoğlu ve Tasnadi'nin ardından TC Budapeşte Büyükeliçiliği Müsteşarı Sezin Şahin Yeşildağ ve Prof. Gyorgy Hazai konuştular. Katılımcılar Budapeşte'yi gönüllerice gezip, Düzenlenen turla Türk-İslam eserlerinide görme imkanı buldular.
21.02.2013
 7 


YAYINLAR

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 23° 12°