HKAK 60 YAŞINDA
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret55139

YÖNETİM ve DENETİM KURULU

 

 

    YÖNETİM   KURULU
 
   Genel Başkan  
İrfan Ünver NASRATTINOĞLU

 Genel Başkan Yardımcısı 
  Serpil ORTAÇ
 
    Genel Sekreter  
 Salih ÜNVER

                Sayman                
 Gönül ÖNER

           
                                   Üyeler
                            Mete TAŞLIOVA                   
                        Meral BÜYÜKYAZICI
                                            Hatice TOZUN
                               
 

      

 

  

    

                          

DÜNDEN BUGÜNE YÖNETİM KURULLARI

15 Mart 1955 – 31 Mart 1959

Ahmet Adnan SAYGUN (Başkan), Dr.Hâmit Zübeyr KOŞAY (Başkan V.), Kemal GÜNGÖR (Genel Sekreter), Doç.Dr.Orhan AYDIN(Acıpayamlı, Muhasip), M.Şâkir ÜLKÜTAŞIR (Veznedar)

31 Mart 1959 – 25 Ocak 1962

Dr.Hâmit Zübeyr KOŞAY (Başkan), M.Şâkir ÜLKÜTAŞIR (II.Reism), Kemal GÜNGÖR (Umumi Kâtip), Enise YENER (Muhasip), M.Zeki ORAL (Veznedar)

 

25 Ocak 1962 – 04 Nisan 1962

Dr.Hâmit Zübeyr KOŞAY (Başkan), M.Şâkir ÜLKÜTAŞIR (II.Başkan), Enise YENER (Muhasip), M.Zeki ORAL (Veznedar), Doç.Dr.Orhan ACIPAYAMLI, Dr.Şükrü M.ELÇİN, Akile ÜLKÜ

 

04 Nisan 1962 – 22 Mart 1964

Dr.Hâmit Zübeyr KOŞAY (Başkan), Prof.Dr.Nermin ERDENTUĞ (II.Başkan), M.Zeki ORAL (Muhasip-Veznedar), Cahit ÖZTELLU,  Dr.Şükrü M. ELÇİN

(Dr.H.Zübeyr Koşay’ın sağlık nedeniyle ayrılması üzerine 10.03.1965 – 13.11.1966 arasında Başkanlık görevini Dr.Metin AND sürdürdü.)

 

16 Kasım 1966 – 14 Aralık 1969

Dr.Hâmit Zübeyr KOŞAY (Başkan), M.Şâkir ÜLKÜTAŞIR (II.Başkan), Cahit ÖZTELLİ (Genel Yazman), Dr.M.Fahrettin KIRZIOĞLU (Muhasip), Akile ÜLKÜ (Veznedar), Dr.Gündüz AKINCI, Dr.Şükrü M.ELÇİN

(Dr.H.Zübeyr KOŞAY’ın sağlık nedeniyle başkanlıktan ve yönetim kurulu üyeliğinden istifası üzerine, yedek üye Süleyman TAMER, Yönetim Kurulu asıl üyesi oldu ve 07.11.1968’de Yönetim Kurulu tarafından Başkanlığa seçildi)

 

24 Aralık 1969 – 26 Mart 1972

Prof.Dr.Şükrü ELÇİN (Başkan), Ali Rıza ÖNDER (II.Başkan), Cahit ÖZTELLİ (Genel Sekreter), Halide İNTEPE (Muhasip), Naciye İZBUL (Veznedar), M.Şâkir ÜLKÜTAŞIR, Süleyman TAMER

 

26 Mart 1972 – 27 Nisan 1974

Prof.Dr.Orhan ACIPAYAMLI (Başkan), Süleyman ARISOY (II.Başkan), Şevket BEYSANOĞLU (Genel Yazman), M.Adil ÖZDER (Veznedar), Cahit ÖZTELLİ, Veysel ARSEVEN

 

30 Nisan 1974 – 10 Nisan 1976

Hikmet DİZDAROĞLU (Başkan), Süleyman ARISOY (II.Başkan), Şevket BEYSANOĞLU (Genel Sekreter), M.Adil ÖZDER (Sayman), Sevim AKTAN (Veznedar), Cahit ÖZTELLİ, Sevgi BABAOĞLU

 

10 Nisan 1976 – 11 Nisan 1978

Hikmet DİZDAROĞLU (Başkan), M.Adil ÖZDER (Yazman), Şevket BEYSANOĞLU (Sayman), İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Veznedar), Abdullah SATOĞLU

 

11 Nisan 1978- 26 Nisan 1980

Süleyman KAZMAZ (Başkan), İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Yazman), Kâmil TOYGAR (Sayman), Abdullah SATOĞLU (Veznedar), Prof.Dr.Ahmet Edip UYSAL

(Abdullah Satoğlu’nun istifası üzerine 09.11.1979’dan itibaren Yönetim Kurulu üyeliğini Fethi ÜLKÜ sürdürdü)

 

26 Nisan 1980 – 01 Mayıs 1982

Feyzi HALICI (Başkan), İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Sekreter), Hayrettin İVGİN (Sayman), Prof.Dr.Ahmet Edip UYSAL, Süleyman KAZMAZ

(Feyzi Halıcı’nın 11 Aralık 1980’de  istifası üzerine Başkanlığı Prof.Uysal üstlendi. Boşalan yönetim kurulu üyeliğine de yedek üye Yahya İnanıcı getirildi…11 Kasım 1981’de Prof.Uysal istifa edince, 01 Mayıs 1982’de yapılan Genel Kurul toplantısına kadar Başkanlığı İrfan Ünver Nasrattınoğlu yürüttü)

 

01 Mayıs 1982 – 04 Şubat 1984

İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Başkan), Hayrettin İVGİN (Genel Sekreter), Akın KONAK (Sayman), Aydın KURAN, K.Nezih DEMİRTEPE

 

04 Şubat 1984 – 11 Ocak 1986

İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Başkan), Sevim AKTAN (Genel Sekreter), Aydın KURAN (Sayman), Mansur KAYMAK (Veznedar), Yıldız ERSÖZ

 

11 Ocak 1986 – 02 Mayıs 1987

İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Başkan), Hayrettin İVGİN (Genel Sekreter), Aydın KURAN (Sayman ve Veznedar), Mevlüt IŞIK, Cemil ALTINIŞIK

 

02 Mayıs 1987 – 13 Şubat 1988

İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Hayrettin İVGİN (Genel sekreter), Ahmet ŞENOL (Genel Sayman), Mevlüt IŞIK (Veznedar), Yrd.Doç.Taciser ONUK

 

13 Şubat 1988 – 10 Şubat 1990

İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Hayrettin İVGİN (Genel Sekreter), Ender YOLDAR (Genel Sayman),  Taciser ONUK, Mevlüt IŞIK

(Mevlüt Işık’tan boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine, 27 Haziran 1988 Tarihinden itibaren, Yedek Üye listesinin başında yer alan Yahya Aksoy  getirildi.)

 

10 Şubat 1990 – 01 Şubat 1992

İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Hayrettin İVGİN (Genel Sekreter), Ender YOLDAR (Genel Sayman), Taciser ONUK, Rüştü AKAR

01 Şubat 1992 – 23 Ocak 1994

İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Hayrettin İVGİN (Genel Sekreter), M.Ender YOLDAR (Sayman), Rüştü AKAR (Veznedar), Doç.Dr. Taciser ONUK

(Hayrettin İvgin’in istifasıyla boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine 05.05.1993 Tarihinde K.Nezih Demirtepe getirilirken; Genel Sekreterlik görevini Taciser Onuk üstlendi.)

 

23 Ocak 1994 – 07 Şubat 1996

Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Prof.Dr.Taciser ONUK (Genel Sekreter), M.Ender YOLDAR (Sayman), K.Nezin DEMİRTEPE (Veznedar), Mehmet KARGI

07 Şubat 1996 – 24 Şubat 1998

Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Prof.Dr.Taciser ONUK (Genel Sekreter), M.Ender YOLDAR (Sayman), K.Nezih DEMİRTEPE (Veznedar), Metin TURAN (15.11.1996’da Genel Sekreterlik görevini Metin Turan üstlendi.)               

 

24 Şubat 1998 – 20 Eylül 1998

Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Prof.Dr.Taciser ONUK (Gnl.Bşk.Yrd.), Selahattin DÜNDAR (Gnl.Bşk.Yrd.), Hayrettin İVGİN (Gnl.Bşk.Yrd.), Metin TURAN (Gnl.Sekreter), Radiye GÜL (Gnl.Sekr.Yrd.), K.Nezin DEMİRTEPE (Sayman)

 

20 Eylül 1998 – 29 Ocak 2000

Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan),  Metin TURAN (Genel Sekreter),  K.Nezih DEMİRTEPE (Sayman), Handan KAYAKÖKÜ, M.Ender YOLDAR

 

29 Ocak 2000 – 31 Ocak 2002

Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU ‘Genel Başkan), Prof.Dr.Taciser ONUK (Gnl.Bşk.Yrd.), M.Ender YOLDAR (Gnl.Bşk.Yrd.) Selahattin DÜNDAR (Gnl.Bşk.Yrd.), Metin TURAN (Gnl.Sekreter), Handan KAYAKÖKÜ (Gnl.Sekreter Yrd.), K.Nezih DEMİRTEPE (Sayman)

 

31 Ocak 2002 – 24 Ocak 2004

Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Prof.Dr.Taciser ONUK (Gnl.Bşk.Yrd.), Selahattin DÜNDAR (Gnl.Bşk.Yrd.), Metin TURAN (Genel Sekreter), Yrd.Doç.Dr.Deniz AYDA (Gnl.Sekr.Yrd.), Salih ÜNVER (Sayman), Arda AKIN

(Taciser Onuk’un istifası ile boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine ve Genel Başkan Yardımcılığına Prof.Dr.Gülsün Parlar getirildi.)

 

24 Ocak 2004 – 04 Şubat 2006

Prof.Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Prof.Dr.Gülsün PARLAR (Gnl.Bşk.Yrd.) Selahattin DÜNDAR (Gnl.Bşk.Yrd.), Metin TURAN (Gnl.Sekreter), Salih ÜNVER (Sayman), Doç.Dr.Zahide İMER (Gnl.Sekr.Yrd.), Arda AKIN (Sayman Yrd.)

 

04 Şubat 2006 – 05 Şubat 2007

Prof.Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Prof.Dr.Gülsün PARLAR (Gnl.Bşk.Yrd.), Selahattin DÜNDAR (Gnl.Bşk.Yrd.), Metin TURAN (Gnl.Sekreter), Nursel GÜVENÇ (Gnl.Sekr.Yrd.), Salih ÜNVER (Sayman), Yrd.Doç.Dr.Nursel BAYKASOĞLU

(Yönetim Kurulu toplantılarına katılmayan Selahattin Dündar’ın yerine yedek üye M.Ender Yoldar’ın asıl üye olarak görev almış olması nedeniyle, yeniden görev bölümü yapılmış; 22 Eylül 2006 Tarihinden itibaren M.Ender Yoldar Genel Başkan Yardımcılığı; Metin Turan’ın yerine Nursel Güvenç de Genel Sekreterlik görevi yapmışlardır.)

 

05 Şubat 2007 – 17 Ocak 2009

Prof.Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), M.Ender YOLDAR (Gnl.Bşk.Yrd.), Yrd.Doç.Dr.Feriha AKPINARLI (Gnl.Bşk.Yrd.), Arda AKIN (Genel Sekreter), Salih ÜNVER (Sayman), K.Nezih DEMİRTEPE, Dr.Hülya Serpil ORTAÇ

 

17 Ocak 2009 –

Prof.Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU (Genel Başkan), Doç.Dr.Feriha AKPINARLI (Genel Başkan Yardımcısı),       Salih ÜNVER (Genel Sekreter), Ardan AKIN (Veznedar), M.Ender YOLDAR, K.Nezih DEMİRTEPE,Yrd.Doç.Dr.Meral BÜYÜKYAZICI                                                                                              



YAYINLAR

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 23° 12°